عبدالمتین ستایش

ashanaeibajeo

نام کتاب: آشنایی با ژئوسنتتیک ها

ترجمه و تدوین: عبدالمتین ستایش

ناشر: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی

سال چاپ: 1390

شماره شابک: 7-235-102-600-978

 

جهت ثبت سفارش می توانید از طریق فرم زیر به صورت آنلاین پرداخت نمایید و یا در صورت تمایل با انتقال وجه به صورت کارت به کارت سفارش خود را ثبت نمایید.

ثبت سفارش کارت به کارت

ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
0 ریال
ورودی نامعتبر
هزینه پست در قیمت کتاب لحاظ شده است.
ضد اسپم :
ورودی نامعتبر

 

امروزه استفاده از ژئوسنتتیک ها تقریباً در تمام حوضه های مهندسی عمران از جمله: ژئوتکنیک، محیط زیست، سواحل و هیدرولیک، معدن، حمل و نقل و .......... گسترش یافته است. در واقع، کمتر حوضه ای از مهندسی عمران را می توان یافت که تحت تاثیر این مصالح قرار نگرفته باشد. از این مصالح در اکثر مواقع می توان به عنوان جایگزینی با صرفه اقتصادی و همچنین عملکرد فنی بهینه نسبت به مصالح متعارف سنتی استفاده نمود. امروزه استفاده از این مصالح در تمام دنیا به رویکردی رایج و معمول تبدیل شده است لیکن در کشور ما استفاده از این مصالح هنوز رواج نیافته است.  از جمله دلایل عدم رواج استفاده از این مصالح در کشور می توان به عدم آشنایی کافی مهندسان نسبت به ژئوسنتتیک ها، عدم وجود تجربیات کافی در زمینه طراحی و اجرای پروژه های ژئوسنتتیکی، محافظه کاری ذاتی جامعه مهندسی و عدم دسترسی راحت و تولید و توزیع نامناسب ژئوسنتتیک ها در کشور را نام برد. از بین عوامل مذکور، عدم آشنایی کافی مهندسین نسبت به ژئوسنتتیک ها را می توان یکی از مهمترین دلایل عدم رواج ژئوسنتتیک ها در کشور دانست. کتاب آشنایی با ژئوسنتتیک ها با این هدف تدوین شده است. در این کتاب سعی شده که از مبانی نظری و محاسباتی ژئوسنتتیک ها صرف نظر شده و جنبه های کاربردی و معرفی این فرآورده های مهندسی مورد توجه قرار گیرند. کتاب آشنایی با ژئوسنتتیک ها برای استفاده مهندسین و دانشجویان مهندسی عمران، به خصوص مهندسی ژئوتکنیک اعضای هیات علمی دانشگاه ها و همچنین مهندسین مشاور در نظر گرفته شده است. امید است این کتاب بتواند کمکی هرچند ناچیز به معرفی این مصالح به جامعه مهندسی بنماید.

 

 

دیدگاه شما
دیدگاه‌ها  

0 #1 بیژن مینوسرشت 1396-02-06 13:19
سلام، من یک جلد از این کتاب آشنایی با ژئو سنتتیک ها رو میخواستم، لطفا بفرمائید از چه طریقی باید اقدام کنم، من ساکن شیراز ولی الان در تهران هستم، با تشکر
نقل قول کردن

تماس با من

عبدالمتین ستایش

ایمیل: a_matin_s@yahoo.com

عضویت در خبرنامه

نماد اعتماد الکترونیکی