فصل دهم: ابرشهر هرمی

شهر توکیو به شدت از کمبود فضا جهت توسعه شهری و اسکان رنج می برد. همین موضوع باعث شد که طراحان و مهندسین به فکر توسعه عمودی بیفتند. طرح آنها احداث یک شهر هرمی به نام ابرشهر هرمی شیمیزو می باشد. این طرح رویایی، هرمی از نوع خرپای فضایی است که در خلیج توکیو احداث خواهد شد. خرپای عظیم به کار رفته وزن بیست و چهار آسمانخراش هشتاد طبقه که در محل گره های خرپا معلق هستند را تحمل خواهد نمود.

این سازه بیش از 1000 متر ارتفاع داشته و جمعیتی بالغ بر 000/750 نفر در آن زندگی خواهند کرد. مساحت قاعده آن ناحیه ای به وسعت 275 بلوک شهری را شامل می شود. در صورت احداث، این سازه، اولین شهر روی آب و بزرگترین سازه ساخت دست بشر خواهد بود. هرم شیمیزو به لحاظ تناسب، کاملاً مشابه هرم باستانی مصر می باشد اما 55 بار بزرگتر از آن ولی با یک تفاوت خیلی بزرگ، این هرم بر خلاف اهرام ثلاثه مصر توخالی است. طبق آنچه کارشناسان شرکت شیمیزو بیان داشته اند، انتظار دارند تا سال 2110 میلادی بتوانند این سازه را به بهره برداری برسانند.

پیوست ها:
لینک حجم فایلدانلود ها
دسترسی به این لینک (TEFCE_Audio_Ch10.mp3)TEFCE_Audio_Ch10.mp339946 kB1171

شرکت مقاوم سازان مینو با بیش از 10 سال سابقه اجرای ژئوسنتتیک ها در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و معدن، گودهای ساختمانی و... در تمامی نقاط کشور ... بیشتر بدانید

ساعت کاری

شنبه تا

پنج شنبه

08:00 صبح  الی

15:00 بعد از ظهر

جمعه   تعطیل

 

نماد اعتماد الکترونیکی

Please publish modules in offcanvas position.