فصل نهم: آب بندان های هلند در برابر دریا

کشور هلند به مدت چند هزار سال با سیلاب ها در حال نبرد بوده و این نبرد تا به امروز هم ادامه داشته است. کنترل سیلاب در کشور هلند مسئله مهمی محسوب می شود چون حدود دو سوم از این کشور در برابر سیلاب آسیب پذیر است، درحالیکه این کشور یکی از بیشترین تراکم های جمعیتی در دنیا را دارید. این کشور دارای چندین خلیج است که آب اقیانوس از طریق آنها به داخل این کشور دسترسی دارد.

 آبراه هایی که در طول تاریخ باعث حاصلخیزی این کشور شده و بعضاً با ایجاد سیلاب های شدید، ویرانی های زیادی برجای می گذاشتند. در نهایت طاقت هلندی ها به سرآمد و در قالب پروژه های ساختمانی عظیم یک به یک نسبت به مهار این خلیج ها اقدام نمودند. در سال های اخیر، فجایع ناشی از سیلاب ها به همراه پیشرفت های مهندسی منجر به ساخت و سازهای وسیعی جهت کاهش این بلایا و جلوگیری از سیلاب های آینده شده است. پیشرفت های مهندسی در قرن بیستم بدین معنی بود که می توان پروژه های بزرگتری اجرا نموده و با افزایش ایمنی در برابر سیلاب ها، نواحی بیشتری از زمین را احیا نمود. از جمله مهمترین این پروژه ها در کشور هلند، پروژه های احداث شده در خلیج Zuiderzee و دلتاهای کشور است. در این فصل قصد داریم به چالش های پیش رو و معضلات این کشور در برخورد با این بالای طبیعی نگاهی بیندازیم.

پیوست ها:
لینک حجم فایلدانلود ها
دسترسی به این لینک (TEFCE_Appndx_Ch9.pdf)TEFCE_Appndx_Ch9.pdf1089 kB1226
دسترسی به این لینک (TEFCE_Audio_Ch9.mp3)TEFCE_Audio_Ch9.mp341010 kB1071

شرکت مقاوم سازان مینو با بیش از 10 سال سابقه اجرای ژئوسنتتیک ها در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و معدن، گودهای ساختمانی و... در تمامی نقاط کشور ... بیشتر بدانید

ساعت کاری

شنبه تا

پنج شنبه

08:00 صبح  الی

15:00 بعد از ظهر

جمعه   تعطیل

 

نماد اعتماد الکترونیکی

Please publish modules in offcanvas position.